Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt
Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt

Výukové videotipy

Chtěli byste se trochu zlepšit v cizím jazyce, ale učebnice nejsou Vaše parketa?

Nechcete nikde hledat pravidla, která Vám stejně nedávají smysl?

Tak zkuste naše videotipy! Vytváříme je tak, aby Vám co nejsnadněji vysvětlily to, čemu jste roky nerozuměli a už jste nad tím možná i zlomili hůl!

 

Přídavná jména vs. příslovce v angličtině

Víte, jaký je rozdíl mezi přídavnými jmény a příslovci? Snad ano. A pokud si nejste jisti, je i vzhledem k Vaší angličtině dobrý nápad si v tom udělat pořádek :-)

Příslovce a přídavná jména jsou dvěma slovními druhy, ve kterých čeští studenti angličtiny velmi často chybují. Právě proto jsme se rozhodli natočit shrnující videotip, který Vám jasně vysvětlí rozdíl mezi nimi a zároveň ukáže i existující výjimky :-) 

Více informací

To je pravda = věta, ve které chybuje většina studentů

Jak byste anglicky řekli "To je pravda"? Pokud si tím nejste úplně jisti nebo máte více variant a nevíte, kterou vybrat, mrkněte na náš videotip, který byl vytvořen pro Vaše hlubší porozumění slovům "truth", "true" a "right" a jednou provždy vyřeší Vaše trable s touto důležitou větou :-)

Více informací

Videotip pro Vaše efektivnější se učení angličtiny!

Občas nám to učení se anglicky prostě moc nejde. Chtěli bychom mluvit. Komunikovat. Nebát se. Ale jako kdybychom se někde zasekli a ne a ne se dostat dál. 

Náš nový videotip pro efektivnější učení se angličtiny jsme vytvořili pro ty z vás, které tento jazyk někdy opravdu trápí, rádi by to změnili a jsou ochotni pro to něco udělat. 

Více informací

Budoucí čas v angličtině - will, going to a nejen to!

Anglická budoucnost nabízí pět možností, jak může být vytvořena. Každá z nich se používá v jiné situaci a sděluje nám jiný typ budoucnosti. Pokud znáte "will", "going to" a tím končíte, pak je určitě na místě, abyste své znalosti trošku rozšířili.

Náš videotip Vám s tím pomůže :-) 

Více informací

Německý videotip: Přehazování slovosledu v německé větě

Slovosled německé věty je dost volný - většinou si můžete vybrat, čím začnete, a věta má v podstatě stále stejný význam. Pokud však na začátek věty postavíte jiné slovo než podmět, musíte si dát pozor na základní změnu, ke které dochází naprosto vždy. 

Mrkněte na náš aktuální videotip, který Vám vše jasně podá :-) 

Více informací

Celošpanělský videotip: Sloveso "llevar" ve spojení s tzv.gerundiem

Sloveso "llevar" je základním španělským slovesem, které znamená především "nosit", např. oblečení nebo třeba batoh na zádech apod. Pokud se pak spojí s tzv. gerundiem španělských sloves, jeho význam se však zcela změní a zároveň nám takto umožňuje vyjadřovat něco, co ani jiným způsobem není možné. 

Pokud španělsky rozumíte, pak neváhejte a mrkněte na naši celošpanělskou verzi tohoto videotipu :-) 

Více informací

Anglický videotip: Čím / tím

České spojení "čím / tím" je velmi obvyklé a pěkné, pokud se chceme vyjadřovat přesně. I v angličtině má své místo a rozhodně není nijak těžké jej vytvořit - jen je třeba jej nepřekládat doslova. A právě na to se zaměřuje náš aktuální videotip :-) 

Více informací

Přací věty / Wish clauses

"Kéž bys tady byl." "Kdybych to tak býval tehdy udělal jinak." "Kéž by bylo hezké počasí!" 

Ano, toto jsou přací věty. Věty, které mají v angličtině jasnou a neměnnou strukturu a pokud se je chcete naučit tvořit správně (jakože se to vyplatí, protože jsou užitečné), je třeba si ji osvojit. V našem aktuálním videotipu Vám ukážeme, jak na oba druhy přacích vět, které existují, tak se na něj mrkněte :-) 

Více informací

Německý videotip: DAS a WAS ve spojení s předložkami

Němčina není čeština. To je sice jasné, ale občas, když se němčinu učíme, není nám úplně jasné, jak které zákonitosti v tomto jazyce fungují a nejraději bychom překládali přesně z češtiny.

Typickým příkladem tohoto je právě například "das" ("to") a "was" ("co") ve spojení s předložkami. Pokud znáte výrazy jako je např. "davon", "daran" či "womit", nejspíše víte, o čem je řeč. Pokud ne, nevadí, pojďte mrknout na náš aktuální videotip, který Vám pomůže :-) 

Více informací