Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt
Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt

Výukové videotipy strana 3/17

Chtěli byste se trochu zlepšit v cizím jazyce, ale učebnice nejsou Vaše parketa?

Nechcete nikde hledat pravidla, která Vám stejně nedávají smysl?

Tak zkuste naše videotipy! Vytváříme je tak, aby Vám co nejsnadněji vysvětlily to, čemu jste roky nerozuměli a už jste nad tím možná i zlomili hůl!

 

Anglické CAN - umíte jej používat i tehdy, když se nepřekládá?

Anglické slůvko "can" zná každý, kdo se angličtinu již nějaký čas učí. Znamená "moci" nebo "umět" a je velmi časté. Jistě jej znáte třeba z otázek "Can I open the window?" = Mohu otřevřít okno? apod. 

Jenže toto slůvko není vždy tak jasné, jak se může zdát. Je třeba jej používat také v situacích, kdy se vůbec nepřekládá. Umíte to?

Více informací

Jak poznat kvalitního lektora (nejen angličtiny)

Máte lektora angličtiny, jiného jazyka nebo třeba nějakého úplně jiného oboru a chcete si ověřit, že je skutečně kvalitní? Natočili jsme pro vás video shrnující základní vlastnosti opravdu kvalitního učitele. Mrkněte, jaké to jsou, a naučte se je rychle rozpoznávat a neztrácet tak žádný čas :-) 

Více informací

Anglické záporné spojky: Unless, until

Umíte pracovat s anglickými zápornými spojkami? Víte, jak se ve větě chovají a čemu je třeba se u nich vyhnout? A co taková "záporná spojka" vůbec znamená? Pokud si nejste jisti, je tu pro Vás náš videotip, který Vám jistě pomůže :-) 

Více informací

Trpný rod v angličtině: Passive voice

Určitě víte, že v každém jazyce existuje něco jako "trpný rod", který má své užitečné použití a pravidla. Nejinak je tomu v angličtině. Pokud si nejste úplně jisti, jak tento anglický "passive voice" používat, mrkněte na naše video, pomůže Vám :-) 

Více informací

Tip č.2: Jak se učit slovíčka

Není učení slovíček zrovna Vaše silná stránka? Rádi byste v tom byli efektivnější? Pokud chcete tuto svoji schopnost skutečně někam posunout, mrkněte na náš videotip, který Vám pomůže :-) 

Více informací