Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt
Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt

Výukové videotipy strana 2/17

Chtěli byste se trochu zlepšit v cizím jazyce, ale učebnice nejsou Vaše parketa?

Nechcete nikde hledat pravidla, která Vám stejně nedávají smysl?

Tak zkuste naše videotipy! Vytváříme je tak, aby Vám co nejsnadněji vysvětlily to, čemu jste roky nerozuměli a už jste nad tím možná i zlomili hůl!

 

Tip + rozdíl mezi slovíčky near / nearly

Tip + rozdíl mezi slovíčky near / nearly

Anglická slůvka "near" a "nearly" se studentům celkem často pletou. Navíc je neumíme pořádně používat ve větách a jsme si dost nejisti, co k nim můžeme přidávat a co k nim nepatří. V našem aktuálním videotipu Vám komplexně vysvětlíme, jak každé z nich funguje, a na co si hlavně dát pozor :-) 

Více informací

Anglický slovosled - aneb co vše je ještě sloveso

Anglický slovosled - aneb co vše je ještě sloveso

Trápí Vás občas slovosled anglické věty? Nejste si jisti, které slovo následuje za jakým a proč? 

O tomto tématu jsme sice už v našich videotipech několikrát mluvili, ale konkrétně o tom, "co všechno je ještě sloveso" nikoli. Toto je téma, které mnohým studentům uniká, a my se na něj v našem aktuálním videu zaměříme :-) 

Takže nastražte uši a jdeme na to :-) 

Více informací

Anglické WANT a NEED tak, jak je (možná) neznáte

Anglické WANT a NEED tak, jak je (možná) neznáte

Anglická slůvka "want" a "need" jsou naprosto nezbytná. Bez nich neuděláte pomalu ani jeden krůček, nehnete se pořádně z místa. Ano, jsou obsažena v každé druhé větě, protože znamenají "chtít" a "potřebovat". Jejich použití není složité a nejspíše jej ovládáte. 

Umí se ale také zaplést do takové jedné situace, kdy práce s nimi není zas tak lehká. Zda je v tomto případě umíte použít správně či nikoli, to si můžete ověřit v našem videotipu, který Vám ji komplexně představí :-) 

Více informací

Přivlastňovací zájmena v angličtině

Víte, co jsou přivlastňovací zájmena? Jak s nimi v angličtině pracovat? A víte také, že tato zájmena nejsou jen jednoho druhu? 

Pokud si občas nejste jisti, zda použít "her" nebo "hers" či "your" nebo "yours", mrkněte na náš videotip, pomůže Vám!

Více informací

Španělský videotip: Sloveso GUSTAR

Španělské sloveso "gustar" je jedno ze základních sloves, které dělají studentům velmi často problémy - jeho použití se totiž vymyká standardům používání ostatních sloves. 

V našem aktuálním videotipu Vám jej kompletně osvětlíme a poukážeme i na všechny možné vychytávky, které se s ním pojí :-) 

Více informací

Španělský videotip: Přítomný čas

Ve španělštině je třeba rozlišovat mezi dvěma přítomnými časy, z nichž každý má svůj smysl a použití. Jedná se o přítomný čas prostý a průběhový - tedy ten, který vyjadřuje obecnou pravdu či opakování a ten, jež říká, že se něco právě děje. 

Více informací

Třídy anglických nepravidelných sloves

Anglická nepravidelná slovesa většinou trápí každého druhého studenta angličtiny. Nejsme si jisti, jaké jejich tvary jsou správné, a pak kvůli tomu zbytečně chybujeme. Pokud s nimi také ještě válčíte, mrkněte na náš aktuální videotip, který Vám představí 8 základních tříd, jež Vám mohou pomoci s orientací mezi vší tou směsí sloves. :) 

Více informací

Zákeřné předložky - aneb tři slova, ve kterých (vždy) chybujeme

Zákeřné předložky - aneb tři slova, ve kterých (vždy) chybujeme

Anglické předložky jsou pro většinu studentů tohoto jazyka peklo. Často si nejsme jisti, kterou zvolit, někdy se s tím trápíme a raději nic neříkáme, a jindy to zase neřešíme a užíváme takovou, jaká nám zrovna přijde na jazyk. Ani jedna z těchto možností není úplně v pořádku - nejlepší je naučit se předložky opravdu ovládat a používat je správně. 

V našem aktuálním tipu se mrkneme na ty, ve kterých se (téměř) vždy chybuje, protože je máme česky úplně jinak. Doufáme, že Vám náš tip pomůže! 

Více informací

Německý videotip: Přítomný čas a jeho užití

Německý videotip: Přítomný čas a jeho užití

Německý přítomný čas je na vytvoření opravdu jednoduchý. A úžasné na něm je, že jakmile se jej naučíte používat, můžete jeho znalost vyjádřit rovnou na vyjádření třech možných časů. Že jste to nevěděli? V tom případě je tu náš aktuální videotip přesně pro Vás - provede Vás tímto časem a jeho možnými významy :-) 

Více informací