Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt
Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt

Výukové videotipy

Chtěli byste se trochu zlepšit v cizím jazyce, ale učebnice nejsou Vaše parketa?

Nechcete nikde hledat pravidla, která Vám stejně nedávají smysl?

Tak zkuste naše videotipy! Vytváříme je tak, aby Vám co nejsnadněji vysvětlily to, čemu jste roky nerozuměli a už jste nad tím možná i zlomili hůl!

 

Slova užívaná vždy s určitým členem "the"

Některá anglická slova tvoří s určitým členem "the" nerozlučnou dvojku.V angličtině je standardní, že si k podstatnému jménu můžete vybrat mezi členem neurčitým (a / an) a určitým (the). Existují ale slova, u kterých to takto nefunguje a jež se vždy váží se členem určitým.

Jaká to jsou a proč? Pokud si nejste úplně jisti, mrkněte na náš videotip :-) 

 

Více informací

Jak se používají anglické členy?

Znáte základní pravidla používání anglických členů? Víte, jaké jsou druhy členů a kdy se který z nich užívá? Znáte slova, která členy pohlcují? 

Pokud si anglickými členy nejste úplně jisti, mrkněte na náš aktuální videotip, pomůže Vám!

Více informací

Vazby sloves v angličtině

Jak se chovat v angličtině, pokud se ve větě potkají dvě a více sloves? V češtině nic těžkého, druhé sloveso zkrátka následuje v infinitivu - např. Zapomněl to koupit. / Potřebujeme jít domů. / Chtěl uvařit něco k snědku. 

Jenže angličtina to tak jednoduché nemá - v případě více sloves se na sebe tato mohou vázat rovnou třemi způsoby. Jakými, proč a jak to funguje, to a ještě něco k tomu Vám prozradíme v našem aktuálním videotipu. 

Více informací

Nepravidelná množná čísla v angličtině

Nepravidelná množná čísla v angličtině

Znáte tato slova? 

mens, womans, childs, popřípadě childrens? 

Pokud ano, tak to je poněkud zvláštní, protože neexistují. Tato slova patří do skupiny tzv. nepravidelných množných čísel anglických podstatných jmen, jejichž množné číslo se netvoří přidáním -s. Chcete-li znát všechna tato často užívaná slova, šupky dupky na náš další videotip! :-)

Více informací