Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt
Akční lítáko pro přihlášení na kurzy a akce.

Skrýt

Výukové videotipy

Chtěli byste se trochu zlepšit v cizím jazyce, ale učebnice nejsou Vaše parketa?

Nechcete nikde hledat pravidla, která Vám stejně nedávají smysl?

Tak zkuste naše videotipy! Vytváříme je tak, aby Vám co nejsnadněji vysvětlily to, čemu jste roky nerozuměli a už jste nad tím možná i zlomili hůl!

 

Přací věty / Wish clauses

"Kéž bys tady byl." "Kdybych to tak býval tehdy udělal jinak." "Kéž by bylo hezké počasí!" 

Ano, toto jsou přací věty. Věty, které mají v angličtině jasnou a neměnnou strukturu a pokud se je chcete naučit tvořit správně (jakože se to vyplatí, protože jsou užitečné), je třeba si ji osvojit. V našem aktuálním videotipu Vám ukážeme, jak na oba druhy přacích vět, které existují, tak se na něj mrkněte :-) 

Více informací

Německý videotip: DAS a WAS ve spojení s předložkami

Němčina není čeština. To je sice jasné, ale občas, když se němčinu učíme, není nám úplně jasné, jak které zákonitosti v tomto jazyce fungují a nejraději bychom překládali přesně z češtiny.

Typickým příkladem tohoto je právě například "das" ("to") a "was" ("co") ve spojení s předložkami. Pokud znáte výrazy jako je např. "davon", "daran" či "womit", nejspíše víte, o čem je řeč. Pokud ne, nevadí, pojďte mrknout na náš aktuální videotip, který Vám pomůže :-) 

Více informací

Jak se naučit, zapamatovat a zamilovat si (anglická) slovíčka

Jak se naučit, zapamatovat a zamilovat si (anglická) slovíčka

Některá anglická slůvka by nám šla. Jiná jsou ale peklo. Znáte to? 

Často se v jazyce vyskytne nějaké slovo, které je pro nás prostě těžké. Vídáme ho tu a tam a stále si jej ne a ne zapamatovat. Metoda dvou sloupečků, kde v jedněm jsou slova česky a v druhém anglicky moc nefunguje, a tak často ztrácíme chuť i energii. 

Naše aktuální video Vám pomůže najít ten správný směr, kudy se vydat, pokud toto už nechcete zažívat. Změňte to! 

Více informací

Úrovně (nejen) angličtiny aneb jak poznat, kterou máte

Každý jazyk se skládá z několika základních úrovní, kterých můžete dosáhnout. Rozdíl mezi nimi je klíčový k tomu, abychom se správně posouvali, věděli, kudy se vydat dál, nepřeceňovali se, ani nepodceňovali. 

Jak jste na tom Vy? Rozumíte jednotlivým úrovním nebo alespoň tomu, jakou přesně máte Vy sami? 

Ujistěte se o tom v našem aktuálním videotipu. 

Více informací

Zabiják pozornosti aneb anglická slova v češtině

Zabiják pozornosti aneb anglická slova v češtině

Angličtina je v dnešní světě normální. Ano, to možná ano, ale ne pro všechny. Náš aktuální videotip nebude tolik o angličtině jako spíše o tom, co nám může způsobit, když se vyskytuje v českých větách. 

Pokud chcete krapet více porozumět tomu, co se občas může dít kolem Vás, mrkněte na toto video, pomůže Vám. 

Více informací

Anglické slůvko MEAN - umíte jej používat?

Anglické "mean" je jedno z mála slov, které se na jednu stranu tváří tak, jako že je naprosto jasné, co znamená, a že jej snad umíte používat rovnou automaticky, ani se jej nemusíte učit, ale na druhou stranu je to přesně naopak.

Anglické "mean" má dva významy, z nichž jeden většinou nedělá problémy, druhý však pak o to větší. Pokud jej chcete ovládat bez zaváhání, mrkněte na náš aktuální videotip :-)

Více informací

Tip + rozdíl mezi slovíčky near / nearly

Tip + rozdíl mezi slovíčky near / nearly

Anglická slůvka "near" a "nearly" se studentům celkem často pletou. Navíc je neumíme pořádně používat ve větách a jsme si dost nejisti, co k nim můžeme přidávat a co k nim nepatří. V našem aktuálním videotipu Vám komplexně vysvětlíme, jak každé z nich funguje, a na co si hlavně dát pozor :-) 

Více informací