Nadační fond

„Pomozte dětem z dětských domovů!“

„Přispějte plyšáčkem na ochrnuté!“

„Myslete na ty, co se nemají tak dobře, a darujte jim třicet korun koupí tohoto ...“

Znáte to a také tomu nevěříte?

My také ne.

A právě proto jsme se v srpnu roku 2013 rozhodli založit Nadační fond PERFECT a skutečně pomáhat. A kdo že jsme vlastně my? Asi nějací pracháči, co se rozhodli trochu si vyhodit z kopýtka, myslíte si, že? Kdepak. Dva mladí manželé s miminkem v bříšku, s jazykovkou na krku a stavící si byt. Ano, to jsme my, Dominika a Ondřej Paškovi, kteří v srpnu roku 2013 seděli v notářské kanceláři a zakládali Nadační fond. Těch asi 10 000 kč, co stálo jeho založení, pro nás tehdy nebylo málo peněz. Ale my měli sen. A tím byl a je slogan Perfect World. Měníme životy …

Proč Nadační fond PERFECT vznikl?

Toužili jsme po skutečné pomoci, která bude vidět. Protože všemožných nadací a nadačních fondů už je v Čechách hodně, nebylo jednoduché najít podporu, kterou bychom se mohli lišit a zároveň dělat něco, co má opravdu smysl. Prošli jsme si všemi těmi možnostmi s podporováním invalidů, psychicky nevyrovnaných a tak dále, ale stále nám na tom něco nehrálo. A to něco byl fakt, že my jsme nechtěli pomáhat v něčem negativním, někomu, kdo něco nemůže, tak aby mohl alespoň trochu. Nedokáži vysvětlit proč, ale toužili jsme po pozitivní pomoci. Po pomoci tam, kde to má hluboký smysl. Někomu, komu takhle pomoc skutečně změní život. A on z ní bude moci těžit po dlouhou dobu. Až jsme na to konečně přišli!

Nadační fond Perfect World

Nadační fond Perfect World

Koho a jak Nadační fond podporuje?

Rozhodli jsme se pomáhat dětem z dětských domovů. Ale ne hromadou plyšáků, bonbony či knížkami. Pomáhat jim možností. Možností využít svůj potenciál. V cizí zemi. Naučit se jazyk. Z peněz nastřádaných na účtu Nadačního fondu je na konci každého kalendářního roku jednomu či více dětem z dětského domova zaplacen pobyt v jakékoli cizí zemi, s jazykovým kurzem a bydlením v tamní rodině. Tímto dáváme danému dítěti možnost poznat cizí zemi, kterou by jinak jen stěží poznalo, zlepšit se v daném jazyce a hlavně- z této cesty později těžit. Všichni víme, co dokáže udělat pobyt v Anglii a slušná úroveň angličtiny s naším životopisem. Otevírá možnosti. A právě to chceme podporovat – možnost, jejíž využití už je na každém. Měnit životy.

Příběhy dětí z dětského domova

Nadační fond PERFECT má za sebou už spoustu změněných životů dětí z dětského domova Domino - vše začalo příběhem 14-i leté Sandry, která v roce 2014 vycestovala na jazykový pobyt do Anglie. Následovaly další výjezdy dětí do Německa, na Maltu a znovu Anglie - v současnosti sčítáme již 6 plně podpořených dětí. 

K tomu s dětským domovem pravidelně spolupracujeme - umožňujeme tamním dětem jezdit s námi na tábory s angličtinou a nebo je u nás v jazykové škole zdarma doučujeme angličtinu nebo němčinu. 

Nadační fond PERFECT má viditelné výsledky a je na ně moc pyšný!

Podpora prostřednictvím Místa se srdcem

Kavárna Perfect World je první neziskovou kavárnou v Čechách. Každý měsíc posíláme každičkou korunu zisku na náš Nadační fond. Provozovat kavárnu však není úplně jednoduché - její průměrné měsíční náklady se pohybují okolo 60.000kč, a Perfect World za rok svojí existence ještě bohužel nepřekonal onu osudnou metu a ani jednou nepokryl svoje náklady.

Často byla však kavárna úplně plná a blížili jsme se k milníku 60.000kč, avšak náš prostor v Pražské 3 byl tak maličký, že by na jeho překonání nejspíše nestačil. A tak jsme se rozhodli jít našemu snu ještě blíž a vystavili jsme naprosto nové Místo se srdcem, 3x větší a alespoň 2x krásnější. Přijďte nás podpořit i Vy, ať kavárna Perfect World může konečně začít měnit životy!

Prozatím pomáhá dětem z dětského domova alespoň Jazykovka se srdcem, jak se můžete přesvědčit prostřednictvím našeho transparentního účtu.